ברכות חמות לאלי כהן על קבלת אות מסדר השמש העולה

 

 

 

 

אלי (אליהו) כהן כיהן כחבר כנסת מטעם הליכוד ב-2002-2003. עם סיום כהונתו מונה לשגריר ישראל ביפן בשנים 2004-2007. קשרו ליפן נובע מהיותו מאמן בכיר לאמנות הלחימה שוטוקאן קראטה-דו ונושא חגורה שחורה Dan 5 . בשנת 1981 זכה במדליית זהב בתחרויות המכביה ולאחר מכן היה מאמן נבחרת ישראל בקראטה במשחקי המכביה. הוא הוכשר כמאמן בכיר לאמנות לחימה במכון וינגייט וכיהן כנשיא אגודת שוטוקאן קראטה-דו בישראל. התאמן בעבר גם בג'ודו והגיע לדרגות גבוהות גם בקנדו (דאן 1) ואיאדו (דאן 4).

 

אלי פרסם מספר ספרים בשפה היפנית,  בהם עסק בנושאים כגון בהשוואות התרבויות הישראלית והיפנית, ביהודים ויפנים שהשפיעו על עמיהם ב- 100 השנים האחרונות ובאורח החיים של הבושידו ביפן העכשווית. 

 

מסדר השמש העולה הוא מסדר יפני אשר נוסד על ידי קיסר מייג'י. המסדר הוא העיטור הלאומי הראשון שהוענק על ידי הממשלה היפנית, החל מהעשירי באפריל 1875.

העיטור מעוצב כקרני שמש מסביב לשמש העולה - אחד מסמליה המובהקים של יפן.

 

את העיטור מקבלים אלו שרשמו הישגים ייחודיים ביחסים בינלאומיים, קידמו את תרבות יפן, פרצו דרך בתחומם, תרמו לרווחה החברתית או סייעו לשימור הסביבה. לפני מלחמת העולם השניה, העיטור הוענק גם לאנשי צבא מצטיינים.

 

המסדר החל להעניק את העיטור בגרסתו המודרנית ללא-יפנים החל משנת 1981 (על אף שמספר זרים קיבלו את העיטור לפני מלחמת העולם השניה), ולנשים החל משנת 2003 (עד אז קיבלו נשים את עיטור מסדר הכתר היקר). הענקת העיטורים נעשית על ידי לשכת העיטורים במשרד ראש הממשלה, והיא נעשית בשם הקיסר. ניתן להעניק את העיטור לאדם לאחר מותו.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

חיפוש על פי קטגוריות:

:טלפון

פקס:

+972-3-5164748

כתובת:

HaMered st. 29, Tel Aviv

דוא"ל

עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2023 by The Israel Japan created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now